Kryzys 2020 Odc.#24 Wiadomości dobre, czyli złe

W obecnych czasach nawet dobre wiadomości przerażają. Zawartość filmu znajduje się w opisie odcinka, poniżej video na YT.

 

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Adam
  • 11 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Dziś duża przecena na złocie (srebrze też). Skąd taka korekta, dolar jakoś się nie wzmocnił o wiele (w PLN 2 grosze) a tutaj jakaś duża przecena na kruszcach. Indeksy giełdowe też nie są pozytywne, dziś np SPX spada, więc o co tu chodzi?

  1. Odpowiedz

   Takie rzeczy się zdarzają na każdym kroku. To nie jest trwała przecena,
   bo na taką będziemy musieli długo poczekać. Fundamenty rynku się nie zmieniły,
   cała giełda jest manipulowana, ustawiana i już dawno straciła swój obiektywny
   charakter. Notowania złota/srebra są odwzorowaniem tej sytuacji. Nie ma powodów do obaw.

  2. Odpowiedz

   Logika wskazuje, że dolar nie ma powodów do wzmocnienia, lecz do spadku.
   Czasem tak bywa, że chory tuż przed śmiercią ma stany polepszenia. Tym bardziej
   na rynku, który jest od dawna manipulowany decyzjami politycznymi i machlojkami
   banków centralnych.

  • Quiksilver
  • 11 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Po rekordach za uncje teraz złoto leci w dół czy to korekta czy raczej znów wróci do stałej sporo nizszej ceny ?

  • Bajka
  • 12 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Panie Janie, korekta aż miło popatrzeć, że mam ochotę na zakupy w tym momencie. Co Pan na to?

  • Michal
  • 12 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  @quiksilver Proszę poczytać o wskaźniku wyprzedania/wykupienia RSI – po kolejnych wzrostowych sesjach na złocie/srebrze musi przyjść korekta odpowiednia do łącznej siły wzrostu. Prawdopodobieństwo, że kolejnych 15 sesji będzie wzrostowych jest praktycznie równe zero, analizując liczbę byków i niedźwiedzi w kolejnych 14 sesjach możemy mieć pewien pogląd co może się zdarzyć. Liczby rządzą światem.

  1. Odpowiedz

   Ma pan szczęście, i ja też mam.
   Analiza techniczna to historia, a my mówimy o przyszłości.

  • sfax
  • 13 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Skąd ten paniczny ton u wielu z was?Złoto jest znowu na poziomie z 25 lipca czyli …po prostu kontrolowany spadek.Jeśli teraz wielu na całym świecie zacznie w panice sprzedawać złoto to jego cena jeszcze spadnie, to logika rynku.Nie znaczy to jednak,że gospodarki zyskują,lecą w dół coraz szybciej.Dolar jest ,jak to obrazowo ujął pan Jan,w konwulsjach i raz wskaźniki są wyżej a raz niżej…a gospodarka USA to już zombie.Bez kroplówki FED-u dawno by już zbankrutowała.Te konwulsje potrwają prawdopodbnie do jesieni,do wyborów .Jeśli wygra Trump to zapewne jeszcze trochę dłużej,jeśli zaś wygra Biden to złoto poszybuje na niespotykane dotąd poziomy jeszcze w tym roku.Zalecam spokój,złoto to nie artykuł spekulacyjny.

  1. Odpowiedz

   Trudno byłoby to jaśniej wytłumaczyć.
   Chcę jednak, abyście Państwo wiedzieli, że materia jest
   delikatna i wrażliwa, ale na szczęście jesteśmy do tego przygotowani.

   • Michal
   • 22 sierpnia 2020
   Odpowiedz

   Może jakiś kolejny tygodniowy odcinek na ten temat, np. pod tytułem: Wszystko będzie prywatne czyli rządu czyli rzecz o spiskowej teorii dziejów?

   1. Odpowiedz

    Przygotuję na najbliższą środę wyjaśnienia, których zabrakło w nagraniu ze środy.
    A w ogóle, zdaje się, że zbliżamy sie do „final/terminal solution”

  • sfax
  • 17 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  No i cóż panikarze…Złoto znowu idzie sporo w górę,niedługo wróci do poziomu ponad 2 tys. dolarów….i zyska znacznie,znacznie więcej.Jeśli ktoś panikuje przy niewielkiej korekcie (bo spadek o 100 dolarów to tylko drobiazg) niech lepiej od razu zrezygnuje bo wpadnie w taki stan nerwowy ,że nie wystarczy mu na pampersy.

 1. Odpowiedz

  Droga to nie sklep że może powstać ich kilka/naście i ze sobą mogą konkurować. Nie powstanie kilka autostrad bo po prostu nie ma na nie miejsca ! Dlatego drogi nie mogą być prywatne co nie znaczy że nie mogą być tanio i konkurencyjnie budowane. Do czego prowadzi prywatyzacja dróg czy innych obiektów można się przekonać w Nowym Yorku. Przejazd przez mosty na Manhattan i z powrotem to koszt ponad 30$ . Abonament miesięczny 600$. Bo mosty są prywatne zarządzane przez kolesi co kiedyś je zbudowali i będą ciągneli z tego kasę do końca świata. Pewne rzeczy są z natury wspólne i nie powinny być przedmiotem komercyjnego zysku .

  1. Odpowiedz

   Absolutna nieprawda. Kiedyś drogi były prywatne, latarnie morskie, porty, lotniska, szkoły, szpitale – wszystko może, i powinno być prywatne. Przejazd przez most z Brooklynu na Manhattan nie jest prywatny, lecz państwowy (miejski, czy stanowy). To, że ktoś zarządza drogą czy mostem nie znaczy że są one prywatne. A kolesie w sektorze prywatnym właściwie nie istnieją. Kolesie są produktem skorumpowanego państwa, czyli kliki oszukującej obywateli, rzekomo w imię wspólnego dobra. To, że coś jest wspólne
   nie znaczy, że jest państwowe. Prywatna korporacja jest wspólna. Własność państwowa nie jest wspólna. Proszę sprzedać swój kawałek autostrady czy szpitala, albo zrzec się ZUS.
   Własność państwowa jest niczyja, a to w warunkach rzadkości dóbr oznacza marnotrawstwo zasobów.
   Może być kilka dróg, tak jak mogą być prywatne linie lotnicze, Własność państwowa to efekt zawiści ludzkiej, a nie przedsiębiorczej pomysłowości.

   1. Odpowiedz

    No faktycznie mosty są utrzymywane przez NYC transport department ( Dzięki za oświecenie. Ale fakt że zdzierstwo jest . Ja nie wiem co ci amerykanie dostają od Państwa ale ono ich nieźle obciąża. Bo albo mamy socjal jak na zachodzie Europy i np autostrady za 100 EUR za rok albo czysty czysty kapitalizm. W USA jest ponoć kapitalizm ale skala obciążeń fiskalnych typu podatek katastralny, stanowy , federalny plus te nieszczęsne drogi jest powalający. Ostatnio Ebay nalicza tax sales już przy sprzedaży z Polski do USA . Wizja państwa fiskalnego bez socjalnych extrasów jest co najmniej przerażająca . Nie żebym był za socjalem ale coś za coś musi być. No chyba że cała kasa idzie na zbrojenia, „służbe zdrowia” i lojerów )

    1. Odpowiedz

     USA są w fazie bankructwa, dlatego uciekają od dolara.
     Stąd też cały ten kryzys. Jak długo jeszcze wytrzymają?
     Tego nikt nie wie.

  • Michal
  • 20 sierpnia 2020
  Odpowiedz

  Teraz nie ma kapitalizmu, ani socjalizmu. Teraz jest socjalizm korporacyjny. Prywatny FED wydrukuje tyle zielonych, że wykupi wszystkie korporacje i wszystko będzie prywatne – czyli FEDu i Pan Janek będzie szczęśliwy.

  The Fed greets useful idiots.

  1. Odpowiedz

   Dokładniej, to się nazywa faszyzmem; rząd rządzi prywatnym biznesem.
   Korporacjonizm jest elementem faszyzmu w gospodarce.
   Dlaczego pan myśli, że faszyzm czyni mnie szczęśliwym?
   przecież FED to jest państwo. To jest najczystszej wody faszyzm.
   Ja jestem wielkim wrogiem takiego systemu. Walczę z nim swoją pracą i działalnością.

   • Michal
   • 20 sierpnia 2020
   Odpowiedz

   Wszystkie zyski FED są w pierwszej kolejności przeznaczane na wypłatę 6% rocznych dywidend dla banków członkowskich – czyli prywatnych, a dopiero pozostała kwota zostaje przekazana Departamentowi Skarbu USA. Krótko mówiąc po wykupie akcji wszystkie korporacje USA (spółki akcyjne) wpadną w prywatne ręce. To nie faszyzm. To prywatyzacja. Panie Janku, proszę jednak widzieć różnicę pomiędzy korporacjonizmem, który faktycznie jest elementem faszyzmu (np. Związki Zawodowe) a korporacją czyli spółką akcyjną nazywaną tak w USA.

   1. Odpowiedz

    Czy mogę prosić o źródło informacji o dystrybucji zysków?

     1. Odpowiedz

      Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares