Johnny Profit

Jeszcze dobrze nie wyschła farba drukarska na kartach naszego pierwszego bestsellera, jakim jest jest Kot biznesik, już na półkach księgarskich ukazuje się kolejny tomik książek dla młodych przedsiębiorców, z    serii Akademia Młodych Milionerów, zatytułowany Johnny Profit

(…) Na dalekiej planecie, w miasteczku Kimor, gdzie poczciwi ludzie w pocie czoła walczą o przeżycie pewnego dnia pojawia się tajemniczy Johnny wraz z rodziną. Kimorczycy przyjmują przybyszów z otwartymi rękami, pomagając im w szybkiej aklimatyzacji i przystosowując do trudnych warunków życia panujących na planecie. Wkrótce okazuje się, że Johnny jest pomysłowym wynalazcą, i nie tylko znakomicie daje sobie radę z trudami życia w Kimorze, lecz na dodatek służy swymi niecodziennymi pomysłami i pomocą innym mieszkańcom.

Książka napisana przez amerykańskiego ekonomistę i przedsiębiorcę, Michaela A. Malgeri,  jest barwną, bogato ilustrowaną opowieścią o tym, co takiego wynalazł przedsiębiorczy Johnny Profit, jakie zyski ze swych wynalazków osiągnął, a także jak skorzystali na tym wszyscy inni mieszkańcy Kimoru, miasta położonego na odległej planecie.

Ta urzekająca i intrygująca historyjka, zatytułowana Johnny Profit, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Jest ona pierwszą z trzech opowieści o przemianach, jakim ulegał Kimor dzięki osiedleniu się na planecie Johnny’ego Profita, a także jak zmiany te wpłynęły na powstanie kapitalizmu, który poprawił życie następnych pokoleń Kimorczyków. Już wkrótce w księgarniach kolejna opowieść o  przedsiębiorczym, Johnnym, zatytułowana Zloto Johnn’yego.

 Wydawca

Fundacja Instytut Carla Mengera

menger@menger.pl

 

Tags: Johnny Profit, kapitalizm, przedsiębiorczość, szczęście, wynalazek, zysk

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares