Koszty życia w Hiszpanii

Pytacie Państwo, czy drogie jest życie w Hiszpanii. Oto uśrednione koszty życia

dla regionu Costa Blanca (Prowincje: Walencja, Alicante)

 

Chleb/bułka pszenny – ok. 5,5 zł/kg;

Bagietka – ok. 6 zł/kg;

Mleko – od 3,50 zł do 5 zł;

Woda pitna – 90 gr/1,5 l

–  3,00 zł butla 8 litrowa;

Chleb żytni – ok. 8,50 zł/kg

Ser żółty twardy od 17.00 do 35.00/kg

Szynka wędzona (hiszpańska) od 50 zł do 300 zł/kg

Parówki, frankfurterki – ok. 21 – 28 zł/kg

Masło – 21 – 24 zł/kg

Salami od 30 – 60 zł/kg

Jaja świeże (L) ok. 45 – 60 gr/szt

Lody – ok. 7 zł/l

Olej z oliwek od 13.00 do 25 zł/l

Sardynki, mule ok. 5,50 zł/puszka 240 g

Tuńczyk – 8 zł/puszka 180 g

Papryka świeżą od 7 zł do 10 zł/kg

Ogórki zielone– ok. 5.50 zł/kg

Pomidory stołowe – ok. 3,30 zł/kg

Pomidory malinowe – ok. 4,20 zł/kg

Soki owocowe (ananas, mango, brzoskwinia – ok, 3,50 zł/l;

Pomarańcze od 1 zł do 3 zł/kg

Arbuz – ok. 2,50 – 3,50/kg

Jabłka – ok. 8 zł/kg

Melon – ok. 4 zł/kg

Banany od 4,20 do 8 zł/kg

Ziemniaki – od 3,50 do 4,00 zł/kg

Cebula ok. 4 zł/kg

Kalafior – 6 zł

Cytryny 6 zł/kg

Cukinia – 4,20 zł/kg

 

Kurczak cały lub udka ok. 10 zł/kg

Wołowina od 25 zł do 100 zł/kg

Wieprzowina, schab, karkówka ok. 22 – 25 zł/kg

Kalmary świeże – 26 zł/kg

Ryby świeże od 24 – 100 zł/kg

Krewetki od 60 zł do 100 zł/kg

Wina wytrawne stołowe od 3,5 zł do 8 zł za but. 0,7 l;

Papierosy ok. 22 zł/paczka;

Piwo 1,6 zł – 4,50 zł/l

 

Benzyna 95 od 5,20 zł – 6 zł/l

Benzyna 98 od 6,00 do 7,00 zł/l

LPG – ok. 3 zł/l

Olej napędowy, diesel ok. 5 zł/l

 

Mieszkanie 2.sypialniowe w mieście ok. 1300 – 1800 zł/ miesiąc

Mieszkanie wakacyjne, nad morzem od 1200 – 5000 zł/ tydzień

Wypożyczenie samochodu od 130 do 1250 zł/dobę

Komplet pościeli (szer. 90 cm) ok. 80 zł

(szer. 160 cm) ok. 200 zł

Łóżka IKEA od 700 zł (90 cm) do 2400 zł (160 cm)

 

Lunch, tania restauracja – od 30 do 40 zł/osobę;

kolacja – od 50 zł do 200 zl;

 

Gaz, butan ok. 4,50 zł/kg;

Woda w mieszkaniu ok. 50 zł miesiąc

Prąd elektryczny, ryczałt ok. 15 – 20 zł/osobę;

Podatek od nieruchomości od 1000 zł do 4000 zł/rok

Przejazd autobusem ok. 6,50 zł

 

Proszki, płyny do prania od 7 zł – 12 zł/kg

Mydło – 4 zł kostka;

Płyn do mycia naczyń – 8 – 10 zł;

Mydło/żel do ciała – 8,50 do 20 zł/l

 

Internet (średni) za przyłączenie ok. 250 – 400 zł)

abonament: od 70 do 100 zł/miesiąc

 

Jeśli macie konkretne pytania w odniesieniu do konkretnych wyrobów, piszcie i komentujcie.

Ukłony

 

Tags: Hiszpania, koszty życia, mięso, mieszkanie, owoce, paliwa

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

    • Alfred
    • 25 lipca 2019
    Odpowiedz

    Ja myślałem że w Hiszpanii jest euro a nie zł

    1. Odpowiedz

      Bardzo wielu Polaków tak myśli, jednakże po zdobyciu Samosiery pod Zaragozą sytuacja uległa zmianie.
      I nie można o tym zapominać.

      Ukłony

    • Jakub
    • 9 lutego 2020
    Odpowiedz

    Cześć. Mieszkasz w Hiszpanii? Jak Ci się tam żyje? Ceny widzę, ze są zbliżone do naszych – porównywałes całkowite koszty życia w pl i esp? Chyba są na podobnym poziomie. Kłaniam się 🙂

    1. Odpowiedz

      Będę o tym wkrótce pisać.

    • M
    • 8 marca 2020
    Odpowiedz

    Dzień dobry

    Czy 700 euro miesięcznie to budżet wystarczający na jako-takie funkcjonowanie dla studenta, ewentualnie wyjeżdżającego na praktyki? Mowa o mieście Alicante.

    Pozdrawiam

    1. Odpowiedz

      Nie znam Alicante, wiem tylko że wynajęcie mieszkanie jest trudne i z tego
      powodu drogie. Zakładam jednak, że we trójkę można znaleźć coś za ok. 250-300 euro miesięcznie.
      400-500 euro na wyżywienie, komunikację i drobne przyjemności powinno wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares