Kryzys 2020.odc. #15 CUD W AMERYCE. SOCJALIZM W POLSCE

Doniesienia z frontu epidemiologiczno – ideologicznego COVID 1984

Tags: FED, inflacja, nacjonalizacja., polonizacja, socjalizm, USA, złoto

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Piotr
  • 15 czerwca 2020
  Odpowiedz

  Witam , przeczytałem starszy pana artykuł o zwrocie mienia żydom .
  I dochodzę do wniosku, ze Pan mało co rozumie w dzisiejszym świecie .
  Oddać mienie bezspadkowe . I powiem Panu , ze nawet jak sie znajdą właściciele to kto to odbudowywal kto sprawdzi czy były kredyty . Czy gdyby warszawa nie byla odbudowana to ktos by chciał kupę gruzu . O odszkodowania do Niemców

  1. Odpowiedz

   Na pewno nie rozumiem wielu rzeczy, ale na pewno nie o to mi chodziło,
   co pan pisze. Nie ma mienia bezspadkowego. Może być co najwyżej problem z ustaleniem,
   kto je dziedziczy. Więc mówienie o mieniu bezspadkowym nie ma sensu, podobnie, jak nie ma sensu
   pozostawianie go w rękach państwa, które jest w dużym stopniu winne tych zaniedbań. Na pewno
   się pan zgodzi ze mną, że prawo państwa do przejęcia takiego majątku jest mocno wątpliwe. Tym bardziej,
   że w ten sposób uzasadnia się tylko bezspadkowość mienia żydowskiego, a polskiego nie.
   Dlatego zrównanie wszystkich ofiar konfiskaty komunistycznej poprzez przyznanie im prawa do odzyskania majątku
   porządkuje powojenne status quo i pozwala odszukać prawdziwych spadkobierców. W takiej sytuacji żadna organizacja etniczna,
   religijna, czy narodowa nie miałaby prawa do mienia należnego konkretnym ludziom.
   Pański argument, że Polacy włożyli w majątek pożydowski masę pieniędzy na jego odbudowę, to tylko
   jedna strona medalu. Drugą stroną jest to, że ofiary zostały wydziedziczone i pozbawione korzyści ze swego majątku, które być może przekraczają koszty jego restauracji. Prywatyzacja totalna pozwoliłaby wynagrodzić krzywdy bardziej sprawiedliwie niż uczyniła to komuna niszcząc ludzi i ich majątek.

   Jestem zwolennikiem domagania się odszkodowań za zniszczenia wojenne, ale nie chcę, aby to rząd niemiecki płacił je rządowi polskiemu! Moim skromnym zdaniem, odszkodowanie należy się tym, którzy stracili swoje mienie i zapłacić za nie mają ci, którzy to mienie zniszczyli. Niemiec, który podpalił dom Kowalskiemu musi zapłacić Kowalskiemu za spowodowanie strat. Są materiały archiwalne z podanymi nazwiskami niszczycieli i adresami domów. Szczególnie skrupulatnie skatalogowany jest majątek spalony po Powstaniu Warszawskim. Winni są znani, ofiary też. Adres dowodowy: National Archive and Records w Waszyngtonie, USA.

  • sfax
  • 17 czerwca 2020
  Odpowiedz

  Panie Janie,ma pan całkowicie rację.Nie ma czegoś takiego jak „mienie bezspadkowe”,spadkobiercy albo dalsi albo bliżsi zawsze istnieją a problem polega na tym aby ktoś zadał sobie trud aby ich odnaleźć.Poza tym raczej wątpię aby wymordowani Zydzi za życia jeszcze, chętni byli aby mienie po nich przejmowało państwo polskie.Druga sprawa to kwestia podnoszona przez wielu „polskich znawców tematu ” czyli posiadanie przez żydowskie ofiary nazizmu zamieszkujące przed wojną Polskę,polskiego obywatelstwa.Chciałbym zapytać jakie obywatelstwo mieliby posiadać?!Państwo Izrael nie istniało jeszcze więc posiadanie obywatelstwa kraju zamieszkania było chyba rzeczą naturalną?Izraelskiego obywatelstwa posiadać przecież by nie mogli.Poza tym Zydzi w przedwojennej Polsce byli raczej obywatelami drugiej kategorii…nie będę tu wnikał w ogólnie znane szczegóły historyczne.
  Trzecia podnoszona przez wielu Polaków sprawa to odbudowa przejętych nieruchomości.Jest to absurd gdyż polskie i europejskie prawo mówi jasno,że to jest na działce wybudowane należy do właściciela działki.Nikt nie wnika tu w to kto zabudowy działki dokonał.Właściciel gruntu jest właścicielem budynku na niej stojącego.
  Nie trzeba było odbudowywać cudzych nieruchomości bez uregulowania wcześniej ich statusu,przeprowadzenia procesu spadkowego,poszukiwania spadkobierców etc.W świetle polskiego prawa ten zarzut jest więc śmieszny.
  Jedynym wyjściem jest obecnie przeprowadzenie reprywatyzacji i zadośćuczynienie pozbawionym przez nacjonalizację w czasach PRL-u lub ich zstępnym poprzez stosowną ustawę.Chodzi tu nie tylko o mienie pożydowskie ale i każde inne przejęte bezprawnie.W kolejce ustawią się więc również polscy właściciele ziemscy,fabrykanci,właściciele nieruchomości etc. bezprawnie przejętych przez PRL.Również prawa własności mienia prywatnego na tzw. ziemiach odzyskanych,czyli dawnych odwiecznych terenach niemieckich pozostają otwarte…To jest prawdziwa „puszka Pandory”.Otwarcie jej będzie bardzo kosztowne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares