KRYZYS 2020. ODC #41 OKAZJA W KRYZYSIE, CZYLI ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ

OKAZJA W KRYZYSIE, CZYLI ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ

KRYZYS 2020. ODC #41 OKAZJA W KRYZYSIE, CZYLI ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ

Kryzys służby zdrowia jest faktem. Dziś bardziej zagraża nam paraliż szpitali, zamknięte przychodnie i teleporady niż sam wirus kowidowy. Z tego powodu, już 12 grudnia o godz. 20.00, zapraszamy na program LIVE (na żywo), w którym wezmą udział m.in.: specjalista onkolog, psychiatra, ekspert od żywienia i fizjoterapii. Ludzie ci powiedzą nam, jak żyć i co robić, aby przypadkiem nie zachorować. Gorąco zapraszamy! Złoto znalazło się w fazie korekty, która najprawdopodobniej się kończy. Im więcej problemów, tym droższe złoto. Rośnie bezrobocie. Zwolniono nas z pracy! Nasza firma upadła! Nie mamy z czego żyć! W oczy zagląda widmo niewypłacalności, bieda, a nawet głód.

Tymczasem każdy kryzys to równocześnie okazja do poprawy, życia zwłaszcza że wielu z nas i tak dotychczasowej pracy czy przełożonego nie cierpiało, a i zarobki nie były jakieś imponujące. Podpowiadam, jak się w takiej sytuacji zachować. Jak zmienić swoje podejście, nie tylko do pracy, ale do siebie, do ludzi w ogóle. Zmiana priorytetów z myślenia wyłącznie o sobie, na myślenie o innych: jak im pomóc, i jak jednocześnie pomóc sobie, może poprawić nasze życie. Sposobności jest wiele: brakuje usług, zaś te , których nie brak, są albo zbyt drogie, albo niewystarczająco dobre. Szukajmy ich wokół, siebie. Może to nam przyjdzie zrobić im konkurencję. Zwłaszcza w umiejętnościach, na które zapotrzebowanie jest niewielkie, albo płace zbyt niskie. Nawet rzadkie zawody, jak muzykolog, bibliotekoznawca, czy specjalista od obrony narodowej można zmonetyzować robiąc z nich biznes. W jaki sposób? Źródłem takiej wiedzy są m.in. życiorysy ludzi, którzy osiągnęli sukces. Czytajmy więc książki przedsiębiorcze, opisujące życie ludzi, i to nawet bardzo zwykłych ludzi, bo z nich się dowiadujemy, w jaki sposób można sobie poradzić z kryzysem gospodarczym, rodzinnym czy innymi słabościami.

Słuchajmy ludzi, co ich boli, co cieszy, co jest im potrzebne i przychodźmy im z pomocą. Można się zająć sprzedażą, o której krążą legendy. W tym modną dzisiaj sprzedażą on-line. Okazji nie brakuje. Każdy kryzys ma swoje okazje. Nie szukajmy więc usprawiedliwienia dla naszej bierności, lecz okazji do aktywnej pracy. To sposób na lepsze życie, wyższą stopę życiową, na pokonanie trudnych czasów.

Tags: kryzys 2020

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares