Liberty Fest 2017- Spółki offshore – Firma bez granic

Na zakończenie minionego roku akademickiego (2015/2016) w ASBIRO zorganizowaliśmy seminarium zatytułowane „Inwestowanie w trudnych czasach”. Było ono poświęcone głównie poszukiwaniom okazji do inwestowania w skali międzynarodowej, globalnej. Problematykę tę przybliżyli nam światowej klasy specjaliści, jak Doug Casey (Casey Research – Wall Street), Nick Giambruno (International Man), Trader 21, jak również gość specjalny seminarium – Vit Jedlićka, prezydent Wolnej Republiki Liberland.

Zainteresowanie problematyką inwestowania w czasach kryzysowych, a szczególnie praktyką globalizacji wolności gospodarczej przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Postanowiliśmy zatem pójść za ciosem i przygotować kolejną odsłonę tematyki globalnej wolności gospodarczej na zakończenie roku akademickiego 2016/2017. Okazją do tego ma być seminarium poświęcone zakładaniu i prowadzenia przedsięwzięć biznesowych „offshore”, czyli poza granicami własnego kraju, oraz towarzysząca mu pierwsza tego typu konferencja Liberty Fest 2017 zorganizowana pod hasłem „Od państwa narodowego do narodu bezpaństwowego”.

Kiedy i gdzie?

Już 24-25 czerwca b.r. na zakończenie Roku Akademickiego 2016, w Warszawie na UKSW przy ulicy Wóycickiego 1/3 w auli im. Roberta Schumana, budynek 21 (mapa) dowiecie się jak prowadzić bezpiecznie biznes, lokować pieniądze i inwestować w krajach i rejonach zamorskich, w miejscach przyjaznych, bez obawy o opresyjne ustawy i wrogość ze strony polityków – korzystając z globalnych możliwości rozwoju osobowego i realizacji własnych zamierzeń i planów gospodarczych.

Europa to za mało

O spółkach brytyjskich mówimy w ASBIRO od lat. Udało nam się skutecznie pomóc wielu osobom przenieść swe firmy do UK. W środowisku ASBIRO prawie wszyscy wiedzą o korzyściach takiego rozwiązania: nie dość, że rejestracja taka wiele nie kosztuje  (ok. 250 funtów), a koszty utrzymania firmy (ok. 5000 zł rocznie) porównywalne są do krajowych, to dodatkowo nie ponosimy kosztów składek ubezpieczeń społecznych, limit zwolnień z podatku VAT jest prawie trzykrotnie wyższy niż w Polsce. Nie bez znaczenia jest fakt, że każda zmiana prawa czy stawek podatkowych ogłaszana jest, co najmniej, na rok z góry, służba skarbowa nie patrzy na ciebie jak na przestępcę, a po 10 latach prowadzenia firmy otrzymasz prawo do emerytury. Spółki brytyjskie to nie wszystko. Przed kilkoma miesiącami zorganizowaliśmy wyjazd do Estonii, gdzie kilku z uczestników skorzystało z możliwości zarejestrowania właśnie w (k)raju startupów swoje biznesy.

Co jednak począć, gdy chcielibyśmy działać poza Europą: w krajach przyjaznych dla przedsiębiorców, w rajach podatkowych, czy jurysdykcjach specjalnych?

Takie możliwości są

Mimo iż o możliwościach rejestracji firm w krajach podatkowych mówi się coraz więcej, mało kto wie jak się do tego zabrać. Tym bardziej, że wielu potencjalnych chętnych obawia się prawnych czy fiskalnych konsekwencji takiego pomysłu. W mentalności przeciętnego Polaka, spółki offshore, raje podatkowe, czy strefy specjalne wzbudzają lęk i podejrzenia. Ignorancja ma wielkie oczy, skutkiem czego wielu z nas rezygnuje z poprawy warunków pracy i przygryzając wargi, męczy się wypełniając formularze służące uszczelnieniom podatkowym, absurdalnej sprawozdawczości, czy innym nakazom/zakazom opresyjnej władzy.

Dlatego, głównym tematem tegorocznego seminarium/konferencji będzie przede wszystkim wiedza o tym, czego można się spodziewać po biznesie offshore, czego wymaga jego prowadzenie, a także jak go zarejestrować i bezpiecznie prowadzić. Co ważne, nie musi się to wcale wiązać z koniecznością emigracji, rezygnacji z dotychczasowej działalności czy zmiany stylu życia. W wielu wypadkach biznes taki może być wygodną alternatywą lub uzupełnieniem w stosunku do tego co robiliśmy dotąd. Nie tylko nas wzbogaci, ale zainspiruje do poszerzenia spektrum działania. Wyjście polskiej firmy w świat wiąże się nie tylko z korzyściami jej właściciela, otwiera rynki dla innych polskich przedsiębiorców, przyciągając do nas interesujących partnerów czy inwestorów..

Liberty Fest to okazja poznania świata, nowych idei, nowych ludzi, a wszystko po to, by wyobrazić sobie biznes bez terroru podatku dochodowego, ZUS-u, inspekcji prasy i in. instytucji hamujących nasz rozwój i ambicje.

Korzyści jest więcej

W zależności od miejsca, które wybierzesz do rejestracji swojego biznesu (Estonia, Tajlandia, Wietnam, Kajmany, Belize, Urugwaj, USA, Panama, czy Liberland) możemy liczyć na to, że:

– informacja o nas i naszej firmie będzie utajniona;

– konto bankowe i majątek twój oraz firmy będą chronione prawem;

– nie będzie podatku spadkowego;

– ani groźnej konfiskaty uogólnionej;

– jeśli nawet będziesz zmuszony płacić podatek dochodowy, to będzie on niski;

– twój kapitał będzie ustawowo chroniony przed inflacją;

– koszty obsługi cywilno-prawnej firmy będą minimalne

– otrzymasz wsparcie lokalnych władz;

– dostęp do rynków kapitałowych zarówno w USA, w Europie, jak i niemal na całym świecie będzie swobodny;

– równie swobodny będzie transport oraz handel międzynarodowy;

– nie będziesz musiał składać zeznań podatkowych;

– nie będą obowiązywały limity importowe/eksportowe i wiele innych korzyści, o których dzisiaj nawet nie wiemy.

Nikt inny Cię tego nie nauczy

Wiedzą z zakresu biznesu offshore i pochodnych podzielą się z nami specjaliści najwyższej klasy:

Profesor Tom W. Bell jest absolwentem University of Chicago, praktykował prawo w Silicon Valley i Waszyngtonie, piastując później funkcję dyrektora d/s polityki w Cato Institute. Od 1998 roku wykłada prawo w Chapman University. Jest autorem licznych prac z zakresu własności intelektualnej oraz prawa Internetowego, jego niewątpliwą specjalności pozostaje prawo policentryczne. Jest autorem kilku książek, najnowsza praca prof. Bella zatytułowana “Your Next Government? From the Nations State to Stateless Associations” ukaże się za kilka miesięcy. Prof. Bell od kilku lat zajmuje się tzw. jurysdykcjami specjalnymi (LEAP zones). Kilka miesięcy temu podpisał memorandum z rządem Polinezji Francuskiej, w ramach którego doszło do przyłączenie do archipelagu, tzw. Seasteading Island do archipelagu.

Gabriel Delgado jest wnukiem Manuela F. Ayau, założyciela pierwszego w świecie uniwersytetu libertariańskiego, a zarazem jednej z najlepszych uczelni wyższych Ameryki Łacińskiej, Universidad Francisco Marroquin. Gabriel jest Powiernikiem UFM. Ma na swym koncie kilkanaście poważnych start-upów w dziedzinie telekomunikacji,  kryptowalut, oraz Internetu, w tym m. in. Widefense, oraz Haven Capital. Sławę w świecie biznesu przyniosła mu inicjatywa budowy w Hondurasie tzw. jurysdykcji specjalnej, zwanej potocznie „Hongkongiem Ameryki” (ZEDE). Gabriel jest właścicielem ZEDE. Po 10 latach prac nad skopiowaniem w Ameryce Środkowej sukcesu Hongkongu, prace nad strefą LEAP dobiegają końca.

Kim Kataguiri ma 21 lat i jest Brazylijczykiem japońskiego pochodzenia. W wieku 17 lat założył Ruch Wolnej Brazylii, organizację, która stała się wielkim ruchem wolnościowym pod Krzyżem Południa.  Zasłynął tym, że naucza robotników brazylijskich austriackiej szkoły ekonomicznej i cytuje Ludzkie działanie Ludwiga von Misesa. Opowie nam o atmosferze przemian zachodzących w Ameryce Łacińskiej, która po latach socjalizmu i socjaldemokracji staje się centrum liberalnego świata, z coraz silniej dominującym sektorem prywatnym.

Vit Jedlicka to czeski polityk, publicysta i aktywista partii libertariańskiej. Był przewodniczącym Wolnych Obywateli w Hradec Kralowe, jest założycielem i liderem czeskiego Stowarzyszenia wolnościowego, Reformy. Dwa lata temu, 13 kwietnia 2015, proklamował libertariańskie mikropaństwo, Wolna Republika Liberland, którego jest prezydentem. Od momentu proklamacji, Liberland, obszar o pow. 7 km kw., zlokalizowany na brzegu Dunaju, między Serbią a Chorwacją, zdobył szeroki rozgłos w świecie, a o obywatelstwo tej prawdziwie wolnej republiki aplikowało jak dotąd blisko pół miliona osób. Prezydent opowie nam o możliwościach inwestowania w Liberlandzie.

dr O. Jacek Gniadek SVD jest misjonarzem werbistą. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie. W 2016 r. wrócił do kraju, by zając się problematyką uchodźców. Ma za sobą misje w Zambii, Kongo, Botswanie i Liberii. Przygotowuje się właśnie do wyjazdu na placówkę do Chin. Jest kapelanem przedsiębiorców przy ASBIRO. Pisze o misjach, teologii i ekonomii. Jest autorem dwóch książek: „Dwaj ludzie z Galicji – koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły” oraz „Kazania wolnorynkowe”. Dr Gniadek przedstawi swoją wizję 10 tysięcy Liechtensteinów. www.jacekgniadek.com.

Karol Zdybel, od lat związany jest z Instytutem Misesa. Koordynował działania Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE) w Warszawie, jest regularnym kontrybutorem wydawnictw IM, studiował ekonomię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Ruhry w Bochum (RFN). Zawodowo związany jest z branżą doradczą.

Piotr Motyl jest przedsiębiorcą z ponad 17 letnim doświadczeniem w biznesie. Specjalizuje się w zdalnej promocji e-biznesu oraz w e-commerce. Prowadzi bloga www.piotrmotyl.pl. Absolwent mba Asbiro oraz członek Singapore-Thai Chamber of Commerce Jest współautorem  „Biblii e-biznesu”. Posiada spółki w Polsce, UK. Mieszka na stałe w Tajlandii. Zna Azję. Działa jako inwestor na giełdach w Bangkoku i Singapurze. Opowie o swych azjatyckich doświadczeniach i pomoże ustanowić tam własną firmę.

Więcej na temat konferencji pod adresem: www.asbiro.pl/seminarium

Zapraszamy na konferencję, która może zmienić twój biznes, a może i życie.

Organizatorzy:

Uczelnia Asbiro (asbiro.pl)

Fundacja Instytut Mengera (menger.pl)

Fijorr Publishing (fijor.com)

Blog Milion plus (milionerstwo.pl)

 

Tags: ASBIRO, Gabriel Delgado, Kim Kataguiri, Liberland, Milion plus, O. Jacek Gniadek, raje podatkowe, Tom W. Bell, Voit Jed;licka

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares