Mówi: nowy Lekarz Naczelny stanu Floryda, dr Joseph Lapado

Gubernator stanu Floryda, Ron de Santis, mianował nowym Lekarzem Naczelnym stanu Floryda, Dr. Josepha Ladapo, który jest imigrantem z Nigerii; studia medyczne ukończył na Harvard Medical School, a doktorat na Harvard School of Public Health. Jest również pracownikiem naukowym Uniwersytetu Floryda.

Nazwisko dr. Lapado pojawiło się w Deklaracji z Wielkiego Barringtona, która potępia blokady jako środek ochrony zdrowia publicznego.

W swoim pierwszym wystąpieniu, dr Ladapo poinformował media o swoich poglądach na stanowisko Lekarza Naczelnego (Surgeon General), mówiąc m.in. że „całkowicie odrzuca strach jako sposób tworzenia polityki w zakresie zdrowia publicznego, co było od początku pandemii centralnym elementem polityki zdrowotnej Stanów Zjednoczonych. – Ryzyko i korzyści płynące z decyzji dot. zdrowia publicznego nie zostały w pełni przemyślane i  zbilansowane, ponieważ decydenci i opinia publiczna działali w strachu(…) Zdrowie publiczne to nie jest osobne zagadnienie, jeden przedmiot. Nie chodzi bowiem tylko o to, ile przypadków COVID wystąpiło w danym rejonie, a do tego – jak wiadomo – ograniczała się polityka zdrowia publicznego przez ostatnie półtora roku. Ten etap mamy już za nami. To się już więcej nie tutaj wydarzy.”

fot. abcactionnews.com

Powiedział też, że szczepienie „jest traktowane prawie jak religia”. Potępił lockdowny, które  scharakteryzował (cytując badania Narodowego Biura Badań Gospodarczych) jako zarówno nieskuteczne, jak i błędne.

Tags: COVID, dr Joseph Lapado, Floryda, lekarz naczelny, media

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares