Państwo cię wyręczy

Wychodząc z założenie, że Polacy nie są wstanie zabezpieczyć się na starość, rząd zabierze im kasę i obiecuje że odda gdy przejdą na emeryturę. Nie ma  jednak gwarancji, że pieniądze nie zostaną zmarnowane. Dlaczego nie zostawią pieniędzy w naszych rękach?

 

To ma być rewolucja w oszczędzaniu. Przez kilkadziesiąt lat Polacy będą otrzymywać ciut mniejsze wynagrodzenie na rękę, by na starość mieć dodatkowe oszczędności. Pracownicze Plany Kapitałowe są coraz bliżej – we wtorek projektem ustawy zajmie się Rada Ministrów.

Przeraził cię ostatni list z ZUS? Prognozowana emerytura nie wystarcza nawet na podstawowe opłaty, a co dopiero na życie? Prawo i Sprawiedliwość właśnie zaczyna reformę oszczędnościową Polaków. Sami odłożą pieniądze, by na starość mieć co wydawać. Takie są założenia projektu.

Nieco mniejsza wypłata „na rękę”, ale wyższa emerytura za kilkadziesiąt lat – to skrót rządowego programu oszczędzania. Na bezpieczną przyszłość zrzucą się solidarnie pracownicy, pracodawcy i państwo. Tak właściwie wyglądają Pracownicze Plany Kapitałowe.

Czytaj więcej

Tags: kontrakt, obiecanki cacanki, oszczędzanie, PPK, pracownicze plany emerytalne, rząd

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Mateusz
  • 6 września 2018
  Odpowiedz

  Money ma kiepskie te swoje artykuły.
  A dzisiaj takie coś
  https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/przeprosiny,156,0,2415260.html

  1. Odpowiedz

   W Polsce na ekonomii zna się garstka ludzi. 95 proc. akademików nie rozumie prawa rynku,
   czy prawa wartości. trudno się dziwić dziennikarzom, którzy tacy ignoranci uczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares