Podziękowania dla kontroli skarbowej

Witam serdecznie nazywam się Grzegorz i mieszkam w Niemczech ale już za 2 tygodnie wracam do kraju dziadów jak to mówi Kamil a zaczynam od seminarium  Inwestowanie w czasach kryzysu do tej pory pracowałem w Niemczech w sumie na dwóch etatach  ale dzięki temu przesłuchałem prawie wszystkie  audycje na Kontestacji i nagrania w szkole Asbiro, a nie które po kilka razy  wcześniej nie znalem tych portali

A nie bez powodu sie tu znalazlem 3 lata temu w tym miejscu powinienem podziekowac kontroli skarbowej bo z jednej strony mnie wykonczyla a z drogiej dzieki niej moja wiedza ekonomiczna i finansowa sie na tyle powiekszyla ze teraz juz moge konkurowac z naszym systemem prawno finansowym .przez 13 lat placilem dosc spore podatki jak policzylem to zaplacilem okolo 3,5 miliona zlotych nie liczylem zusow za moich pracownikow szkoda na to czasu sprzedawalem systemy oslonowe,  systemy bramowe i tym podobne, ale gdy konkurencja mnie przycisła, postanowiłem się przekwalikować. I wtedy się zaczelo. Moje wplaty do urzędu skarbowego spadly nagle prawie do zera, co było jasne, ponieważ rozkręcałem nowy pomysł. Wpadli na kontrolę i firmę zamknęli. Musiałem zwolnić 4 moich pracowników, po 2 latach pracy. Kontrolerzy niczego nie znaleźli prócz 2 faktur śle wypisanych – zaplaciłem mandat 1250 zl .

Wkurzony wyjechałem z Polski.  W trakcie, rodzina mi się rozpadła, wiadomo do czego prowadzi rozłąka. Co prawda nie ja byłem winien, ale nie mam nikomu za złe, bo związki na odległość i tak nie mają sensu .

Ale nie do tego zmierzam. po wyjeździe odzyskałem najważniejsze, a mianowicie czas. Chcialbym go poświęcić na edukację,  zanim znowu zacznę pracę na swoim. Odłożylem trochę kapitału i myślę nad  Asbiro ale po drodze chcialbym jeszcze kilka książek poczytac dlatego prosze o wybranie kilka pozycji dla mnie Pan bedzie wiedzial lepiej  interesuje mnie ekonomia i finanse, gielda ale przede wszystkim od zawsze interesowalem sie nieruchomosciami i prawdę mowiąc zawsze chcialem zostac agentem nieruchomosci. Ta tematyka mnie interesowala i w tym kierunku chcialbym iść.

Proszę o kilka podpowiedzi i jeżeli byłoby to możliwe, spotkać się.

Pozdrawiam Grzegorz S..

P:S: Przepraszam za błędy, ale mam niemiecką klawiature.

Tags: ASBIRO, giełda, kontrola, Niemcy, nieruchomości, podatek

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  1. Odpowiedz

    Politycy, to przeważnie ignoranci gospodarczy, rzadko który z nich miał kiedykolwiek kontakt z prywatnym sektorem. większość zaczynała swą karierę polityczną od małego, żyjąc komfortowo na garnuszku wdów i sierot, jak to obrazowo przedstawia się podatników. Skąd taki p. Bugaj, Zandberg, czy Kaczyński mają wiedzieć, na czym polega prowadzenie biznesu, działalności gospodarczej, skoro nie przepracowali we własnej firmie ani godziny. Myślą, że każdy pracujący ma określony odgórnie zakres obowiązków, które ma posłusznie wykonać i tyle. Nie wiedzą co to kreatywność, upór, pasja, a już bladego pojęcia nie mają w odniesieniu do przedsiębiorczości. Dlatego nastawieni są wrogo sektora prywatnego, uważając, że żyje kosztem reszty społeczeństwa, i to żyje dostatnio. To samo odnosi się do mediów, którym wydaje się, że są prorokiem narodu. Redaktorzy Szumlewicz, Sroczyński, czy Woś buntują się widząc, że jakiś prywaciarz jeździ mercem, lexusem, czy nie daj Boże, lata własnym samolotem. Urągają biznesowi, nie zadając sobie nawet trudu poznania kulis jego tworzenia. Zapominają przy tym, że ludzie ci (przedsiębiorcy) nie tylko tworzą produkty, które innym ułatwiają życie, ale równocześnie dają pracę tym, którzy nie potrafią jej sobie stworzyć, dzięki której oni i ich rodziny mogą przeżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares