Zemsta ekonoma

Faktyczna odpowiedź na pytanie: dlaczego spadło tempo wzrostu naszego PKB jest taka, że staliśmy się ofiarą manipulacji finansowej zagranicznego kapitału!
Zasadniczą przyczyną spadku dynamiki PKB w Polsce jest bowiem to, że „frankowicze”  spłacają zaciągnięte kredyty po dwukrotnie wyższym kursie od tego, po którym je zaciągnęli. Na skutek tego muszą oni dwukrotnie więcej oszczędzać, aby spłacać swe długi. Dlatego też muszą mniej wydawać na zakupy dóbr konsumpcyjnych, co przekłada się na spadek w pierwszej kolejności dynamiki wzrostu popytu na dobra konsumpcyjne, a w ślad za tym spada też popyt na inwestycje. co w sumie ściąga nasze tempo wzrostu w dół.

Centralny Bank Szwajcarii, gdy obniżył w latach 2004 -2008 kurs CHF, to po prostu wyeksportował potencjalną recesję, jaka zagrażała wówczas Szwajcarii zagranicę, też do Polski w postaci „tanich kredytów”. Jeżeli polski rząd nic nie zrobi w tej sprawie i nie przeciwstawi się manipulacjom kursowym, to będziemy mieli recesję, którą nierozważnym Polakom podrzucili  Szwajcarzy. Aż przerażenie ogarnia człowieka, gdy takie „tuzy polskiej ekonomii” jak Marek Belka, Adam Glapiński, Mateusz Morawiecki i in. wszystkich wokoło przekonują, że spłata kredytów po wyższym kursie CHF jest konieczna, bo inaczej zachwieje się i zostanie zniszczony cały nasz system finansowy (?!)

Jest prawdą, że te banki, które udzielały oszukańczych kredytów musiałaby stracić płynność i musiałaby zbankrutować, ale nie te które takich kredytów nie udzielały lub też udzielały ich niewiele Gdy zbankrutują oszuści, to będzie to doskonałą okazją do ich spolonizowania. Przecież NBP może potem spolonizowane banki zasilić w niezbędną  płynność, aby mogły udzielać polskim przedsiębiorcom potrzebnych im kredytów zarówno obrotowych jak i inwestycyjnych. Niby więc na czym miałoby polegać owo zachwianie systemu pieniężnego w Polsce, gdyby oszukańcze banki musiały przyjmować spłaty kredytów według kursu CHF z dnia ich zaciągnięcia?! Ci „ekonomiści”, którzy tak twierdzą, to albo są niedouczonymi w swojej profesji ignorantami  albo też dobrze płatnymi agentami obcego kapitału!!

Rząd  PiS nie powinien więc mieć żadnych skrupułów, aby wyegzekwować spłaty kredytów tzw. „frankowych” po kursie z dnia ich zaciągnięcia , a  te banki, które stracą płynność , po prostu spolonizować!  Drugiej takiej okazji w tym temacie nie będzie już miał! 

Leon Orlikowski

Tags: fałszerze, frankowicze, Morawiecki, NBP, PKB, polonizować banki, Szwajcarzy

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares