Kryzys 2020. Stagflacja, czym nam grozi i jak ją pokonać?

Stagflacja w USA i Japonii? Czym charakteryzuje się stagflacja? Jak ją przechytrzyć? Czego możemy się od niej nauczyć?

Tags: inflacja, nieruchomości, podatki, popyt, rolnictwo, stagnacja, stymulacja, złoto

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Piotr
  • 19 maja 2020
  Odpowiedz

  Witam,Panie Janie ,
  Pisałem do Pana w sprawie zlota , iż może spasć i tak właśnie się dzieje . Obecnie uncja kosztuje 7500 , przy ośmiu był sygnał kupować .
  Rozumiem ,ze za 10 lat będzie drożej

  1. Odpowiedz

   Sygnał kupować dawałem na poziomie 4000 zł za złoto bulionowe (monety).
   od tego czasu doradzam, aby kupować złoto. Cena 7500 zł to przystanek
   do celu który wyniesie moim zdaniem wielokrotność tej ceny. Jak każda
   lokata obarczona wysokim ryzykiem zmienności, złoto wymaga czasu. Myślę, że
   aż 10 lat nie będzie potrzebne.

  • sfax
  • 20 maja 2020
  Odpowiedz

  Spadek z 8000 zł na 7500 zł to nie żaden spadek,to normalne.Trochę cierpliwości a za kilka dni znowu podrożeje.Ja kupowałem sporo monet po 1100 € w zeszłym roku i kupuję dziś również po 1700 € i nie narzekam.Złoto jest obecnie w konsolidacji i trzeba trochę poczekać.

  1. Odpowiedz

   Nic dodać, nic ująć. Złoto kupujemy po to, aby mieć czym zapłacić
   w sytuacji, gdy obecne pieniądze przestaną być akceptowane a żyć trzeba będzie.
   Złoto jest pieniądzem, ale także towarem i to chętnie przyjmowanym przez wszystkich.
   zwłaszcza w sytuacji, gdy pieniądz papierowy staje się coraz mniej wart.

  • sfax
  • 20 maja 2020
  Odpowiedz

  Co do tematu filmu to zaczynam mieć obawy,że Unia Europejska wcale nie zamierza podejmować logicznych kroków budzących rynek.Zaczynam podejrzewać,że kapitalizm jest przez rządy świadomie niszczony a na jego miejsce wprowadza się coś w rodzaju chińskiego rodzaju socjalizmu czy komunizmu.masowy wykup bankrutów ,zarówno firm jak i krajów to coś w rodzaju globalnej nacjonalizacji.Tu trzeba by wprowadzić jakiś nowy termin to zjawisko określający gdyż z narodem (nacją) ta nacjonalizacja nie ma nic wspólnego.To funkcjonuje na skalę globalną.Obawiam się,że zarządzający tym światem dążą świadomie do przejęcia ile się da za bezwartościowe ,bez ograniczeń drukowane pieniądze.Boję się,że nauka zwana ekonomią i wolny rynek odchodzą w przeszłość…Nadchodzi czas jakiejś globalnej dyktatury a to,że nadejdzie stagflacja,hiperinflacja etc. rządzących chyba nie interesuje.Gdy powstanie globalne centralne zarządzanie i jeden rząd ,choć duopol jest również możliwy,gdy pieniądz tradycyjny zastąpi jakaś waluta elektroniczna wtedy ekonomia nie będzie już im potrzebna.Zbliża się dyktatura!
  Obecny plan Merkel i Macrona na dawanie bezzwrotnych pożyczek dotkniętym pandemią krajów ma na celu tylko utrzymanie politycznego projektu zwanego Unią Europejską za każde pieniądze.Te pieniądze będą dawane ale tylko pod warunkiem ograniczenia suwerenności poszczególnych krajów europejskich.USA również poprzez nieograniczony dodruk prowadzony przez FED i masowy wykup idzie tą samą drogą.Wygląda na to,że niebawem doświadczymy scenariusza japońskiego.Zbliża się próba wprowadzenia czegoś na wzór światowego państwa z „Nowego wspaniałego świata” Aldousa Huxleya z systemem opartym na naczelnym haśle „Wspólność,Stabilność,Identyczność”.Tworzy się „doskonałych konsumentów o ustabilizowanych potrzebach” i idealnych robotników. Warunkowani psychicznie, fizycznie i farmakologicznie do pełnienia określonej roli w społeczeństwie i nie mają mieć wygórowanych wymagań i mają być zadowoleni ze swojej pracy. Aby nie mieli wyższych potrzeb celowo obniża się ich poziom umysłowy dostosowując go do minimalnych wymagań mechanicznej, odtwórczej pracy. Mają stanowić idealną załogę,która: nie strajkuje, nie żąda podwyżki, nie intryguje w celu uzyskania awansu. ..Ludzie zacznijcie się budzić bo będzie za późno!

  1. Odpowiedz

   Osobiście boję się, że zmierzamy w kierunku na wyniszczenie.
   Tym bardziej, że to oddalenie międzyludzkie (na razie o 2 metry)
   sprzyja rozpadowi więzi, a w rezultacie cywilizacji. Liczę na to, że
   nie wszystko zostanie zniszczone. Stąd zachęcałbym ludzi do tworzenia wartości
   indywidualnych, do wyjścia z kręgu wszechmocnego państwa. Powrót do wolności,
   Pomocna może być w tym technologia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares