Inflacja nas wykończy. Odc. # 84 Kryzys 2020

Partnerem tego odcinka jest: https://mennicamazovia.pl/. Pogłębiający się kryzys gospodarczy i inflacja to okazja do lokowania gorącej gotówki na rynku metali szlachetnych. Dodatkową atrakcją dla widzów kanału YT Milionerstwo by Jan Fijor jest kod rabatowy: MilionPlus

W tym odcinku mówię o inflacji i jej szkodliwości.

Inflacja jest zjawiskiem wykreowanym przez rząd. Jest to ukryty podatek, który w swoim założeniu miał służyć narodowi, a służy wyłącznie państwu/władzy. Jak więc widać nie jest zjawisko przypadkowe. Inflacja to nie tylko wzrost cen. Inflacja to przede wszystkim taran burzący porządek społeczny, wpędzający nas w nędze, niszczący życiowe plany wielu milionów rodzin, najczęściej także prowadzący do wojny.

Omawiam podstawowe zagrożenia inflacyjne. O bezpośrednich przyczynach inflacji opowiem w którymś kolejnych filmów. Najgorsze jest to, że inflacja jest mylona z rozwojem gospodarczym, i nie ma właściwie sposobu, aby się jej bezboleśnie przeciwstawić!

Zachęcam do nawiązania kontaktów BIZNESOWYCH z rynkami Afryki. Dobrą okazją do tego może być aplikacja internetowa: African Mall (AM): w języku angielskim africanmall.app. AM to bardzo korzystna alternatywa zwłaszcza dla drobnych inwestorów, już od 4-5 tys. PRZY OPROCENTOWANIU do 5 – 6 procent. w skali rocznej. TO NIE JEST PIRAMIDKA!

Osoby zainteresowane usługami wybitnego kradiologa i angiologa dr. Macieja Mąkowskiego z Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń UNICARDIA w Krakowie (ul. Kluczborska 15) proszone są o kontakt bezpośredni z kliniką: unicardia.pl – tel. 12- 626-0808.

Wsparciem naszego bloga może być zakup moich książek o tzw. wielkim świecie, zwłaszcza, że wyjazdy zagranicę są dziś mocno utrudnione. Dlatego polecam lekturę: „Reisefieber”, oraz „Od Tater do Andów”, czytając je będziecie podróżować szlakami, po których ja się przez ostatnie 20 lat poruszałem.

Udzielamy nieodpłatnych PORAD FINANSOWYCH. Jeśli ktoś takiej rady potrzebuje, może złożyć DONACJĘ na rzecz Fundacji, Instytut Carla Mengera, która nasz kanał sponsoruje. Wpłaty „co łaska” proszę przelewać na konto bankowe w mbanku: 59 1140 2004 0000 3302 7606 1154

Idealnym PREZENTEM DLA NAJMŁODSZYCH są pięknie wydane książki z serii Akademia Młodych Milionerów (menger.pl). Pytajcie zatem o „Kota biznesika”, „Johnny’ego Profita” i „Złoto Johnny’ego”, komiks „Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje”, o „Leśną spółkę wiewióra Albina”, powieść z dreszczykiem zatytułowaną „Mrowisko”, „Złoty interes Zosi”, oraz nowość, baśń rycerska pt. „Pakt ze smokiem”!

Tags: ceny, klasa średnia, kryzys, podaż pieniądza

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Zawsze myślałem, że do inwestowania potrzebne są jakieś wielkie kwoty, ale ta wzmianka o kilku tysiącach inwestycji w rynku afrykańskim bardzo mi się spodobała. Inflacja jak chyba wszystkich, bardzo mnie niepokoi. Pozdrawiam.

  1. Odpowiedz

   Inflacja w Afryce dominowała w czasach, gdy świat rozwinięty dbał o mocny pieniądz.
   Dzisiaj wygląda na to, że role się odwróciły. Zambijska „kwacha” od ponad roku zyskuje
   w stosunku do dolara i, zdaje mi się, także do euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares