Pałac na Lazurowym Wybrzeżu

Dostałem ofertę:

 

Hej Janku

Mój znajomy (pośrednik) otrzymał ofertę sprzedaży (za 37 mln Euro) luksusowej nieruchomości we Francji (na Lazurowym Wybrzeżu, blisko Cannes) i szuka kupca. Piszę więc do Ciebie bo może znasz kogoś z taką kasą kto były tym zainteresowany. Jakbyś znalazł kupca i umowa by została sfinalizowana to nasze wynagrodzenie moje i Twoje wyniesie po 250 tys.pln (pewnie dla Ciebie to niewielka kwota, no ale…).

Na działce przystań dla jachtu, kilka ogromnych domów połączonych dużymi schodami, prywatna plaża. Jest zgoda okolicznych milionerów na postawienie tam luksusowego hotelu. W pobliżu jest też prywatne lotnisko „osiedlowe” dla wszystkich lokalnych grubych ryb. Urzędnicy z Cannes wycenili tę nieruchomość na 46 milionów euro – można ją kupić o 9 milionów taniej, bo właściciel nie chce sprzedać jawnie przez ogłoszenia, tylko po cichu i poza Francją.

W załączniku podsyłam pdf z  opisem i dodatkowymi informacjami.

MB  (adres nadawcy znany redakcji)

P.S. Napisz czy jesteś zainteresowany tą lub podobnymi ofertami. Dzięki

 

Tags: nieruchomości, oferta

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Podobnych ofert otrzymuję co najmniej kilka w miesiącu: osiedle w Wałbrzychu, fabryka lnu na Ukrainie, 5000 ha gruntów w okolicach Kaliningradu, kopalnie węgla na Śląsku, a do niedawna także szpitalem sanatoria i domy wczasowe. Ponieważ listy te (pisane przeważnie przez amatorów od nieruchomości) dowodzą kompletnego braku profesjonalizmu, pozwolę sobie je wkrótce skomentować. Ten wysłałem jako próbkę. a nuż ktoś z Czytelników chce dodać swój komentarz zanim ja się wypowiem?

  • maciej
  • 23 marca 2017
  Odpowiedz

  a to nie tak ze jak jest dobry interes to takie rzeczy sa sprzedawane na pniu wsrod swoich?
  a jak cos jest z ukrytym defektem albo wcale nie jest ponizej cen rynkowych, oferta jak kazda inna, to sie puszcza w internet i szuka ‚glupiego’?

  1. Odpowiedz

   To fakt, że pierwszym kandydatem na nabywcę naszego samochodu, domu, czy złotego zegarka jest brat, wuj, czy ktoś z sąsiedztwa. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Primo, nie zawsze wiadomo, co jest dobrym interesem. Nie rzadko też, to co było dobrym interesem dla X może być zmorą dla Y czy Z.
   Secundo, nawet najuczciwszy, najbardziej skrupulatny człowiek nie jest w stanie odkryć czy przewidzieć wszystkie mankamentów swojego domu czy roweru. Odkrycie przez nabywcę, że maszyna była reperowana, czy ma jakiś inny feler może być powodem wieloletnich konfliktów w rodzinie. Po trzecie, wreszcie, krewni czy przyjaciele oczekują zwykle niższej ceny, okazji dla siebie. Dlatego, osobiście w rodzinie interesów nie robię. Odradzam szukanie głupiego, gdyż nigdy nie wiadomo, kto tym głupim jest. Poza tym przyzwoitość jest silnym elementem przetargowym, a reputacja najcenniejszą rzeczą jaką posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares