Kryzys 2020. Od. # 66 Dlaczego cena złota zaczyna znowu spadać?

Jaki jest powód gwałtownej reakcji rynku, a w szczególności spadek ceny złota i srebra jaki nastąpił po wypowiedzi Jerome Powella, prezesa FED, który zapowiedział, że już za 2.5 roku FED rozpocznie hamowanie drukowania pieniędzy, podnosząc bazowe stopy procentowe aż o 0,25 proc. Odpowiadam tym samym na pytanie, co zbulwersowało trejderów, że w ślad za deklaracją prezesa FED cały rynek – z wyjątkiem dolara i indeksu DXY – runął o kilka procent. Dlaczego dopiero za 30 miesięcy FED zacznie naprawiać błędy polityki monetarnej, na którą cierpi USA i świat od prawie 22 lat? Tłumaczenie Powella, że umożliwia to doskonała kondycja amerykańskiej gospodarki jest albo kłamstwem, albo dowodem ignorancji. Analizując sytuację gospodarki widać wyraźnie, że FED chce nas zmylić; z jednej strony uspokoić nastroje wywołane nadmierną inflacją, z drugiej zaś dąży do skompromitowania rynku metali szlachetnych i zniechęcenia inwestorów do lokowania w złoto i srebro. Wyjaśniam też, dlaczego żadna z tych wątpliwości nie poruszyły wyobraźni trejderów. Na koniec zastanawiam się skąd bierze się taka popularność nieruchomości, tak w USA, jak i w Polsce, oraz jakie mogą być konsekwencje lokowania środków w rynek nieruchomości.

Partnerem tego odcinka jest: https://mennicamazovia.pl/. W Mazovii nowe dostawy bulionu srebrnego i złotego po konkurencyjnych cenach. Złoto spadło właśnie do poziomu ok. 1800 dol. za uncję, co jest okazją do zrobienia zakupów. Dodatkową atrakcją dla widzów kanału YT Milionerstwo by Jan Fijor jest kod rabatowy: MilionPlus

Zapraszamy do grupy Discord, czat na żywo: ► https://discord.gg/32Ve3FPkmH

Aplikacja African Mall (africanmall.app) po dwóch miesiącach przerwy otwiera się na inwestorów. Osoby zainteresowane proszone są o telefon, albo maila na mój adres.

Idealnym prezentem dla najmłodszych są pięknie wydane książki z serii Akademia Młodych Milionerów (menger.pl), Na portalu https://audioteka.com/pl/audiobook/kot-biznesik dostępne jest słuchowisko radiowe oparte na książce „Kot biznesik”. Jeśli ta inicjatywa spotka się z uznaniem słuchaczy, postaramy się nagrać wszystkie nasze książki w formie audio, radiowego teatru. Zanim to się stanie, pytajcie o „Johnny’ego Profita” i „Złoto Johnny’ego”, komiks „Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje”, o „Leśną spółkę wiewióra Albina”, rewelacyjną powieść – dreszczowiec, zatytułowaną „Mrowisko”, przy którym blednie sam Harry Potter, oraz najnowsze przygody p.t. Złoty interes Zosi.

Nie zapomnijcie kliknąć łapkę we górę, a jeśli chcecie akurat w dół, to, proszę, napiszcie dlaczego.

Na lato polecam dwie ostatnie swoje książki, których akcja dzieje się w tzw. Dalekim świecie. Jedna to „Reisefieber”, druga „Od Tater do Andów”. Godne polecenia są także moje książki o biznesie, to jest: „Jak zostałem milionerem”, „Od nędzy do pieniędzy”, „Licz na siebie” oraz „Metody zdobywania klienta” – zobaczycie, jak bardzo wam się przydadzą. – – – –

Materiały prezentowane na tym kanale nie stanowią analizy inwestycyjnej, analizy finansowej ani innej rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69 ust. 4 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Materiał nie stanowi także rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.

Tags: czerwiec, FED, inflacja, podwyżka stóp, trendy

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Piotr
  • 21 czerwca 2021
  Odpowiedz

  Dzień dobry,

  kontaktuję się z Panem w sprawie inwestycji w aplikację African Mall. Proszę o pomoc w rozpoczęciu inwestycji.
  Jestem Pana aktywnym słuchaczem i również podzielam Pana zdanie że Rynek Afrykański jest bardzo atrakcyjny.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Piotr Siwek

  1. Odpowiedz

   Przepraszam nie zauważyłem tego wpisu.
   Proszę o Whatsappa na numer +48 600 745 945
   Ukłony
   Jan M Fijor

  2. Odpowiedz

   W sprawie African Mall proszę o kontakt na +48 600 745 945 Whatsapp

   Ukłony

  • Ewa
  • 30 czerwca 2021
  Odpowiedz

  Znakomite komentarze. Dziękuję. A czy mógłby Pan jeszcze pokusić się o prognozy dla złota fizycznego w kontekście Bazylei III? Byłabym Bardzo wdzięczna. Ewa W.

  1. Odpowiedz

   Proszę wejść na YT, kanał Milionerstwo by Jan Fijor
   nagrałem tam ostatnio film na ten temat „Zamach na złoto”

  2. Odpowiedz

   Złoto ma jedną prognozę, do czasu szczytu kryzysowego będzie rosła.
   Bazylea III to prezent banksterów dla posiadaczy złota.

  • Marcin
  • 8 lipca 2021
  Odpowiedz

  Jeżeli teraz za pewną ilość złota mogę kupić nieruchomość na zachodzie, to po kilkudziesięciu latach dalej będę ją w stanie kupić za tą samą ilość. Ale jeśli Polska dogoni zachód w cenach to już nie kupię np. dwóch nieruchomości tylko jedną. Innymi słowy dawniej Niemiec mógł kupić w Polsce wiele nieruchomości za swoją pensję, a teraz mniej. Mam rację? Międzynarodowe aktywa nie uchronią przed lokalnym wzrostem gospodarczym.

  1. Odpowiedz

   Po kilkudziesięciu latach być może pan kupić te nieruchomość za mniej lub więcej, bo cena
   nieruchomości nie zależy od ceny złota, lecz od tego, ile chce za nią zapłaci ktoś, kto ją chce
   posiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares