KRYZYS 2020. ODC. #37 DRUGI LOCKDOWN: CZAS NA LIKWIDACJĘ PIENIĄDZA

DRUGI LOCKDOWN: CZAS NA LIKWIDACJĘ PIENIĄDZA

KRYZYS 2020. ODC. #37 DRUGI LOCKDOWN: CZAS NA LIKWIDACJĘ PIENIĄDZA

Moim skromnym zdaniem celem drugiej fali „pandemii” jest rewolucja w pieniądzu i polityce bankowej. Chodzi w zasadzie o likwidację gotówki i sprawne wprowadzenie pieniądza bezgotówkowego, co ma doprowadzić do monopolu bankowego najpierw na skalę kraju, potem świata, a przy okazji do likwidacji lokalnych walut. Jakie będą tego skutki totalnej cyfryzacji pieniędzy?

Łatwo można przewidzieć: staniemy się zakładnikami banków, one wyznaczać będę – poprzez monopol nad całym naszym zasobem pieniężnym – główne cele naszego życia, a być może także umożliwią nam (lub nie umożliwią jeśli nie będą chciały) dostęp do środków do życia takich jak żywność, mieszkanie, zdrowie, edukacja etc. Zastanawiam się w nagraniu jakie są konsekwencję przejścia na totalną cyfryzację pieniądza i zapanowanie sojuszu „państwo – banki”, jako głównej i jedynej władzy nad światem. Sprawa jest rozwojowa, będziemy na te tematy jeszcze nie raz rozmawiać, dlatego apeluję o pytania, komentarze i propozycje. W grupie jest nam łatwiej wizualizować system, który jak dotąd istnieje jedynie w umysłach jego twórców i wykonawców. Sprawa jest zaplanowana od dawna, działania władz nie są niczym przypadkowym czy dziwnym. One też samemu Resetowi służą.

 

Tags: kryzys 2020

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Dariusz
  • 30 października 2020
  Odpowiedz

  Szanowny Panie Janie…….kupować złoto ok ale skoro będzie zabroniony handel złotem to tylko czarny rynek jak za komuny to też jest ok….ale pieniądze ,które dostaniemy za złoto czy też srebro nie będzie można wprowadzić na rynek, więc?I drugie pytanie….jest Pan sceptyczny co do dolara ale póki co i tak jest lepszym aktywem niż PLN.

  1. Odpowiedz

   W czasie II wojny światowej Niemcy zabronili partyzantki i ruchu oporu
   a mimo to się one organizowały. I kto na tym wygrał? Zawsze może się pan zastosować do zakazów
   jeśli pan woli. Już teraz zakazują pracy, rozrywki, ochrony zdrowia, myślenia, krytykowania i wielu innych rzeczy. I co pan robi?

   Dlaczego nie wolno wprowadzać na rynek pieniędzy pochodzących ze sprzedaży złota?
   A gdyby pan kupił samochód, albo świnię za kilka monet złotych/srebrnych, to co zabiorą panu samochód/świnię?
   Jeśli woli pan dolara, droga wolna. Do tej pory jest lepszy? Na jakiej podstawie pan tak sądzi? Kiedy zaczynałem bloga złoto było po ok. 1500 dol. dzisiaj jest prawie 1900, zysk ok. 27 proc. Dolar w tym czasie oscylował od 4,25 PLN do 3,70 PLN, to jest 15 proc. zmiany. Ukłony

    • Dariusz
    • 1 listopada 2020
    Odpowiedz

    Witam Panie Janie.Odnośnie pieniędzy-najgorszy scenariusz to…..pieniądze będą pod ścisłą kontrolą, pełna inwigilacja oraz rejestracja pieniądza czyli każdy zakup kontrolowany przez pieniądz elektroniczny/bankowy.Pieniądz z zewnątrz czyli na przykład ze sprzedaży złota lub srebra będzie musiał przejść przez bank i trzeba będzie to udokumentować.Podejrzewam,że będzie to jak w historii na przykład pieniądz z wypłaty 1 do 1 ale zewnętrzny 1 do 5 albo inny przelicznik, więc nie da się go wprowadzić w rynek chyba ,że handel wymienny za jajka itp.Co do dolara- w przypadku paniki na rynku akcji, będzie ucieczka w dolara,zresztą widać to po ostatnich ruchach na WIG 20 i osłabianie się PLN plus oczywiście deficyt budżetowy i podobne historie.Dolar wkrótce przebije 4PLN i idzie w stronę 5PLN.Zresztą z dolarem jest to szerszy temat, nie na maila.Co do złota i srebra zgadzam się z Panem od lat.Obecna wycena to 14tyś dolarów za uncję, taka jest cena pieniądza pustego do ilości złota na rynku.Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  2. Odpowiedz

   W kwestii tego, czy rządy mogą wprowadzić zakaz posiadania złota pisałem
   już na tym blogu (proszę sobie odnaleźć), mówiłem o tym także na YT (Milionerstwo by Jan Fijor).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares