Książka dla młodych przedsiębiorców

Miło nam poinformować Państwa, że nakładem Fundacji Instytut Carla Mengera (ICM) ukazała się właśnie, pierwsza z nowej serii książek przedsiębiorczych/biznesowych  dla dzieci, opowiadanie pióra Polaka z Wielkiej Brytanii,  Arkadiusza Błażycy, p.t. Kot Biznesik. Autorką pięknych ilustracji jest Rosjanka polskiego pochodzenia, Milana Popkova.  Książka inauguruje nurt publikacji ekonomicznych mających zachęcić i edukować w ramach homeschoolingu (szkoły domowej) dzieci w ich przyszłych staraniach o dobrą, ciekawą  pracę, uznanie, satysfakcję, spełnienie w życiu, czyli właśnie do działań przedsiębiorczych. Istniejący system oświatowy nauczania samodzielności nie sprzyja, co gorsza, propagując kolektywizm i duże państwo, pozbawia młode pokolenia inicjatywy i indywidualności.

O książce, czyli Wędka Kota Biznesika

Jest to książka skierowana głównie dla dzieci, ale i dorośli mogą z niej wyciągnąć wiele wartościowych treści i zaimplementować je w swoim działaniu. Opowieść ma za zadanie promowanie przedsiębiorczości zamiast biernej postawy etatowca. W tekście książki zostały zawarte złote myśli takich osobistości jak: Warren Buffett, Henry Ford, John D Rockefeller, Thomas Edison czy Robert Kiyosaki.

Bohaterem opowieści  jest Kot Biznesik, który po zakończeniu szkolnej edukacji, udaje się do pracy na łowisku Pana Etata, wkrótce jednak zauważa, że z pracy najemnej nie łatwo jest się utrzymać.  Zachęcony przez innego kota, właściciela lokalnego biznesu, Rysia Roberta, wyrusza w podróż za jezioro gdzie poznaje czterech innych kocich przedsiębiorców. To dzięki nim poznaje narzędzia do osiągnięcia niezależności, w myśl zasady – nie dawaj głodnemu ryby, daj mu wędkę i naucz go łowić… O tym, jak i czy tę wędkę dostał, przekonacie się sam!

www.kotbiznesik.pl

P.S. Klęska tzw. Polski Ludowej (PRL), pisze Wydawca, fiasko gospodarek idących drogą upaństwawiania środków produkcji, centralnego planowania i zniewalania ludzi, na Kubie, w Wenezueli, Korei Północnej, a nawet  w Indiach dowodzi, że droga rozwoju i prosperity wiedzie  t y l k o poprzez indywidualizm i produkcję  prywatną. Do tego jednak potrzebne jest przygotowania nowych pokoleń, czemu właśnie służyć będą książki ICM. W zapowiedziach wymienia się już nowe tytuły:  John Profit, czy Złoto Janka. Wkrótce mają się ukazać w sprzedaży także e-booki!

Książka o przedsiębiorczym kocie, skierowana dla dzieci w wieku od 7 – 12 lat,  jest pięknie wydana, bogato ilustrowana, mądra i zabawna. Jest już dostępna w większości księgarń w kraju, można ją kupić także za pośrednictwem Instytutu, pod adresem: menger@menger.pl.

Fundacja apeluje do Czytelników i zwolenników wolnego rynku, wolności, konkurencji i przedsiębiorczości o poparcie i wsparcie pomoc. którego celem jest rozwój nowej inicjatywy, dzięki któremu przyszłe pokolenia Polaków będą żyć w poczuciu satysfakcji i prosperity. Donacje na ten cel prosimy kierować na konto Fundacji Instytut Carla Mengera w mbanku nr konta: 59 1140 2004 0000 3302 7606 1154. Nasz adres: Fundacja Instytut Carla Mengera, ul. Ludwinowska 20/304, 02-856 Warszawa, NIP 951 237 53 28, KRS 0000488851.   

Arkadiusz Błażyca, Kot biznesik, czyli jak pewien kot został biznesmenem. Ilustracje Milana Popkova, ISBN 978-83-64599-97-2, Fundacja Instytut Carla Mengera, Warszawa, 2019. Twarda oprawa, full kolor, stron 84. Cena  wraz z VAT i wysyłką: 36 zł

 

Tags: literatura dziecięca, praca najemna, samodzielność, własny biznes

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  W której firmie dostanę chwilówkę bez zaświadczeń w wysokości 10 tysięcy?

  1. Odpowiedz

   Myślę, e w każdej firmie, której zaproponuje pan/pani
   i dostarczy godziwą gwarancję takiej pożyczki. Np. pod zastaw działki budowlanej,
   sreber rodzinnych, czy innych wartościowych przedmiotów.

 2. Odpowiedz

  Takich informacji szukałem. Ciekawy blog.

  1. Odpowiedz

   Witam. Bardzo mi miło. A konkretnie na jakie pytania szuka pani/pan odpowiedzi?
   Odpowiadanie na kłopotliwe pytania, to nasza specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares