Zamożny, ambitny, przedsiębiorczy

Witam,

wydaje mi się, że jestem osobą przedsiębiorczą – przynajmniej w takim sensie, że dostrzegam różne zależności i bezsens postępowania tych, którzy przedsiębiorczy nie są – i głęboko wierzę w ideę proaktywności.

Wywodzę się z zamożnej rodziny – nie jesteśmy krezusami, ale każdy z moich rodziców jest z osobna w 1% najlepiej zarabiających Polaków. Jestem uprzywilejowany. Zdaję sobie z tego sprawę, czasem mam wyrzuty sumienia.
Ale z drugiej strony chcę coś zrobić ze swoim życiem. Idea wiecznego odpoczynku, leżenia pod palmami, rentierstwa jakiś czas temu wydawała się kusząca, ale nie – widzę, że praca jest potrzebna, wypala nasz charakter na podobieństwo żelaza.
Tak więc przechodząc do meritum – za niedługo kończę studia – medycynę – i w tej działce zamierzam działać. Widzę ograniczenia i sztywność systemu, natomiast uważam, że mogę wykorzystać swój potencjał intelektualny do zrobienia czegoś dobrego, a przy okazji wykazać się swoją przedsiębiorczością.

Na blogu wspomina Pan o inwestowaniu w siebie – to zamierzam zrobić na początku. Zainwestowałem czas w prezencję – ćwiczyłem, nosiłem aparat ortodontyczny, zmieniłem fryzurę; nauczyłem się co nieco o męskiej modzie; planuję posiadać własną witrynę internetową i spójny z nią plan marketingowy – w skrócie: chcę zbudować swoją markę. Wybieram się na kursy, które pozwolą mi wykonywać ponadprzeciętny, jak na obraną przeze mnie specjalizację, zakres usług. Na początku muszę przejść przez szkolenie w ramach struktur szpitalnych, z czym z ciężkim sercem się godzę.

Planuję otworzyć własną przychodnię – a konkretnie przychodnię otworzy moja przyszła małżonka, ja podejmę się prowadzić to przedsięwzięcie, przynajmniej na początku, od strony biznesowej, ona od medycznej.

Ponadto planuję inwestować w nieruchomości – moi rodzice mają ich kilka i je wynajmują, ja planuję robić to na większą skalę – w sensie i zarządzanego majątku, i wielkości tychże nieruchomości.

Chcę się dowiedzieć, czy istnieją narzędzia, które pozwolą mi zbadać zapotrzebowanie na danym rynku na dane usługi (tu: medyczne oraz nieruchomości), dzięki czemu będę mógł oszacować sensowność inwestycji, czy to w przychodnię, czy w zakup, dajmy na to, kamienicy.

Pozdrawiam,
Bartek

Tags: biznes, inwestycje, nieruchomości, rentier, zamożny

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Łukasz A
  • 1 marca 2017
  Odpowiedz

  Pytanie się Janka o nieruchomości po wynajem to znak, że nie znasz kompletnie jego zdania. Zanim napiszesz list przeczytaj jego książkę albo wykłady. Pozdrawiam

  1. Odpowiedz

   Kwestia nieruchomości jest dla mnie nadal otwarta.
   Jestem jedynie wrogiem ślepego podporządkowania
   własnej przyszłości finansowej tej koncepcji.
   wynajmowanie w warunkach polskich jest znacznie bardziej ryzykowne niż spekulacje ziemią.
   będę o tym pisać na Milion plus (milionerstwo.pl)

   ukłony
   Jan M Fijor

  • Bartek
  • 1 marca 2017
  Odpowiedz

  Witam,

  chętnie dowiem się więcej o negatywnych aspektach inwestowania w nieruchomości, tak aby skutecznie minimalizować ryzyko. Z pozytywami się zetknąłem w praktyce, a nie na papierze, w teorii – oczywiście nie jest to biznes z takim potencjału wzrostu jak np. nowoczesne technologie – ale jest całkiem dochodowy.

  Równie chętnie dowiem się, co mogę zrobić w zamian, bo czytając wypowiedzi, komentarze i opinie różnych „ekspertów” okazuje się, że większość biznesów jest „nieopłacalnych i ryzykownych”.

  Pozdrawiam

  1. Odpowiedz

   Dajcie mi kilka dni, zacznę na ten temat pisać na Milion plus..
   ukłony

  • Bartek
  • 2 marca 2017
  Odpowiedz

  Będę czekał.

  Natomiast druga część mojego pytania pozostała otwarta. Jestem ciekaw, czy istnieje możliwość takiego przeanalizowania rynku, żeby umieć mniej więcej określić, na jakie usługi – w tym przypadku medyczne – istnieje zapotrzebowanie i w jakiej lokalizacji punkt z takimi usługami powinien się znaleźć? Albo czy da się określić, jakie w danej miejscowości (myślę o całych miejscowościach, o populacjach ok. 5-20 tysięcy mieszkańców) jest zapotrzebowanie na usługi lekarza danej specjalności?

  1. Odpowiedz

   Bartku,
   mam ostatnio sporo zajęć, ale na wszystkie twoje wątpliwości odpowiem.
   daj mi na to tydzień.

   pozdrawiam

    • Bartek
    • 2 marca 2017
    Odpowiedz

    A w takim układzie to w porządku, nie ma sprawy 😉

    Pozdrawiam 🙂

 1. Odpowiedz

  Bartku,
  Ze względu na charakter mojej pracy coś wiem na temat służby zdrowia. Z doświadczenia wiem ze w małych miejscowościach o których piszesz (do 20 tyś mieszkańców) jest brak specjalistów (dermatologia, ginekologia, pulmonologia itp) czyli wszystkich tych lekarzy do których czas oczekiwania na wizytę trwa kilka miesięcy. Jeżeli jesteś zainteresowany otwarciem przychodni to warto wybrać się do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) i dopytać w jakiej lokalizacji warto otworzyć przychodnię. Na pewno mają wiedzę w jakiej lokalizacji jest brak lekarzy i jakiej specjalizacji. Warto takie spotkanie odbyć ponieważ to z NFZ będziesz podpisywał umowę na świadczenie usług medycznych.
  Jeżeli chodzi o temat inwestowania w nieruchomości to polecam Ci przeczytać następujące książki. „Austriacka szkoła Ekonomi”, „Inwestowanie w trudnych czasach Doug Casey” czy „Jak inwestować w nieruchomości – Ken McElroy” Zdobędziesz dużo informacji i uzyskasz odpowiedzi na wiele pytań. Warto również wybrać się na Seminaria i Warsztaty organizowane przez Szkołę Asbiro. Nie powadzę tu reklamy i nie „słodzę” Jankowi, ale dziele się dobrymi radami które mi pomogły i mogą pomóc również Tobie. Zanim wydasz pieniądze lub zaciągniesz kredyt to daj sobie minimum rok na przeczytanie lektur które zaproponuje Tobie Janek oraz wybierz się na Seminarium lub BiznecCamp. Poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz cenną wiedzę dzięki której zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

  1. Odpowiedz

   Wlasnie o to mi chodzi, żebyśmy sobie wzajemnie doradzali.
   powodzenia
   Jan

   • Bartek
   • 7 marca 2017
   Odpowiedz

   Witam,

   Odniosę się do komentarza „kupsobieziemie”.
   Przeczytałem już bardzo dużo książek o nieruchomościach, finansach, ekonomii – wszystko Kioysakiego, Sławka Muturi, trochę o Austriackiej Szkole Ekonomii i wiele, wiele innych; kilka blogów – znów Sławka, teraz Jana, kilka zagranicznych; pomagałem rodzicom w nabyciu kilku mieszkań i teraz zajmuję się sprzedażą jednego z nich; podszkoliłem się w kwestiach prawnych związanych z nieruchomościami rozwiązując praktyczne problemy związane ze wspomnianym „obrotem” nieruchomościami.

   Po sprzedaży wspomnianego mieszkania planuję nabyć kilka mniejszych kawalerek, a następnie, gdy już uzyskam zdolność kredytową dzięki pracy w szpitalu, jak również dzięki dochodom z najmu i z pracy, planuję znacznie powiększyć portfolio nieruchomości.

   Jeśli chodzi o pracę w służbie zdrowia to zamierzam zostać neurologiem. Czy z Pańskiego doświadczenia jest zapotrzebowanie na takich lekarzy?

   Czy przy zakładaniu gabientu/przychodni warto korzystać z usług doradztwa, jak np. https://www.medfinanse.com.pl?

   Pozdrawiam

 2. Odpowiedz

  Witam Bartku,

  Jeżeli chodzi o służbę zdrowia to sprawa jest dość prosta. Im dłuższe kolejki do danego specjalisty, to znaczy że zapotrzebowanie na jego usługi jest większe. Według mojej wiedzy i przekonania neurolog to ciekawa propozycja godna uwagi. Już odpowiadam dlaczego tam uważam. Coraz szybsze temto życia, praca w korporacjach i w pogoni za karierą nie sprzyja zdrowiu. Tacy ludzie ze względu na swoje kariery są wstanie zapłacić każde pieniądze aby leczyć siebie lub swoich najbliższych. Po drugie, każda przychodnia aby móc świadczyć kompleksowe usługi powinna posiadać specjalistę im rzadszej specjalizacji tym lepiej. Dla Ciebie to dobra wiadomość, ponieważ im mniejsza konkurencja tym wyższe zarobki osiągniesz.
  Odnośnie firm doradztwa w zakresie zakładania przychodni, nie mam wiedzy na ten temat. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją karierę w tej dziedzinie może warto zastanowić się nad franczyzą lub poszukaniem wspólnika który posiada już doświadczenie w tym temacie. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę jak otworzyć i jak zarządzać przychodnią aby generowała ona zyski i unikniesz kosztownych pomyłek.

  Życzę powodzenia i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares