Mrowisko, powieść dla dzieci w każdym wieku

Mrowisko, czyli niezwykłe losy mrówki Bak

Marek Łangalis

 

Oddajemy w Państwa ręce kolejną książkę z serii Akademia Młodych Milionerów.

Tym razem akcja opowieści dla przyszłych przedsiębiorców rozgrywa się w królestwie mrówek. Ten miniaturowy świat ma swoje fascynujące i tajemnicze wyzwania i losy.

Na każdej z ponad 250 stron tej poruszającej powieści natraficie na wydarzenia towarzyszące budowie Mrowiska, siedziby dzielnego narodu mrówek. Począwszy od natury mrowiska, władczyni czyli królowej Matki , poprzez Kasztelana i innych urzędników,  na jego mieszkańcach i ich codziennym życiu kończąc. Akcja jest wartka, fascynująca a miejscami wręcz sensacyjna czy nawet kryminalna, a co najciekawsze, różni się od  życia ludzi  tylko w drobnych detalach. Widać to szczególnie wyraźnie po epizodzie ze stymulowaniem gospodarki mieszkaniowej, która znakomicie opisuje proces tworzenia inflacji. Całe życie mrowiska jest bogato ilustrowane, dodając książce smaku i uroku.

Wydawca

Oto fragment książki:

(…) – Zebraliśmy się tutaj, by przekazać wam wszystkim nowy porządek, który ustaliłem razem z czerwonymi, a nasza Królowa Matka go zatwierdziła. Pasożyty będą korzystać z naszej gościny co najmniej do końca przyszłej zimy, a może nawet i dłużej. Jesteśmy winne im posłuszeństwo, mamy słuchać ich rozkazów i zaleceń. Królowa nadal pozostaje naszą jedyną i najważniejszą królową, ale czerwone pomogą nam zbudować ogromne mrowisko na trzydzieści tysięcy mrówek. Dlatego też zwracam się do was – kontynuował Kasztelan – byście szybko dostosowywały się do nowych zmian. Już teraz mogłyście zauważyć nowe mrówki przy wejściu do mrowiska – to Żołnierze. (…)

Marek Łangalis, Mrowisko czyli niezwykłe losy  mrówki BAK, Fundacja Instytut Carla Mengera, Warszawa, 2020

 

Tags: królestwo, królowa, Pasożyty, uroczystość

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares