Przedsiębiorcze dzieci uczą swoich rodziców

Akademia Młodych Milionerów
 
Już po kilku tygodniach od ukazania się „Kota biznesika” pióra Arka Błażycy wiedzieliśmy, że książka się spodobała. Historyjka przedsiębiorczego kota, który w przeciwieństwie do innych kotów, nie chciał pracować dla kogoś, lecz zapragnął samemu stworzyć sobie miejsce pracy, poruszyła wiele dzieci w różnym wieku, od 3 do 13 lat. Informowali nas o tym z satysfakcją rodzice, których ucieszyła przedsiębiorcza żyłka swych pociech. Zresztą sami rodzice poczuli się zdopingowani:
 
czytając swemu synowi „Kota biznesiku” poczułem, że wreszcie powinienem zrealizować swe młodzieńcze marzenie i otworzyć własną wytwórnię much i przynęt na ryby…Od dwóch miesięcy tylko tym się zajmuję
 
Pisał do nas pan Ludwik, ojciec pięcioletniego Marka.
 
Mam nadzieję, że dzięki wam, moje dzieci otworzą kiedyś własny biznes i zostaną milionerami, co ich rodzicom się niestety nie udało.
 
Pisała mama Klary lat. 12, i Janka, lat 8.
 
Najlepszym dowodem na to, że utrafiliśmy w gusta Czytelników jest poczytność książki, a najlepszym dowodem tej popularności są okresowe braki w jej dostawach, za które Czytelników gorąco przepraszamy. Powodzenie historii Kota biznesika przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To dla nas ogromna satysfakcja i wyzwanie!
 
Dowodem na to, że traktujemy tematykę, a zwłaszcza Czytelników, Akademii Młodych Milionerów, z poważaniem jest kolejna nasza pozycja pt. Johnny Profit, autorstwa amerykańskiego przedsiębiorcy i ekonomisty, Michaela Malgeri.  Akcja książki toczy się na odległej planecie, w miasteczku Kimor, gdzie pewnego dnia pojawia się tajemniczy przybysz, tytułowy Johnny, który dzięki swoim nowatorskim pomysłom i wynalazkom pomaga w krótkim czasie zmienić na lepsze ciężkie, jak dotąd, życie mieszkańców Kimoru.
 
Co takiego wymyślił Johnny? W jaki sposób jego wynalazek zmienił życie Kimorczyków? Jak to wpłynęło na dalsze losy miasta i planety dowiecie się już wkrótce czytając opowieść o Johnny’m Proficie.
 
Pytajcie o książki Instytutu Carla Mengera,
książki dla przedsiębiorczych dzieci.
Dostępne we wszystkich księgarniach,
nawet na Amazon.com
 
Edyta Malinowska
menger.pl
menger@menger.pl
Tags: Akademia Młodych Milionerów, Błażyca, Johnny Profit, Kot biznesik, Malgeri

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Bartłomiej Wasztyl
  • 26 lutego 2020
  Odpowiedz

  Szanowny Panie,

  Prowadzę swego rodzaju pogadanki/szkolenia w szkołach średnich z zakresu zarządzania finansami osobistymi, inwestowania, gromadzenia majątku. Posługuję się swoimi autorskimi prezentacjami, które oparłem również na Pańskich poradach i cytatach. Zostałem poproszony o takie coś w szkole podstawowej. Dla dzieci z klas 4 do 8. Zakupiłem Kota biznesika, wkrótce zamówię kolejne książki. Przyznam jednak, że kompletnie nie wiem jak mówić o tych sprawach do tak małych dzieci. W którymś z wywiadów słyszałem jak mówił Pan, że podczas takich pogadanek dzieci wymyślały genialne funkcje pieniądza, dlatego wnioskuję, że posiada Pan jakieś doświadczenie w tej kwestii. Bardzo Pana proszę o jakieś porady, jakie tematy i w jaki sposób przekazać takim dzieciom. Może ma Pan jakieś opracowania które można wykorzystać i które zechciałby Pan podesłać mi mailem. Z góry dziękuję.

  1. Odpowiedz

   Witam,
   proszę do mnie zadzwonić, a zanim co, proponuję prócz „Kota biznesika”,
   kolejne książki przedsiębiorcze dla dzieci:”Johnny Profit”, „Złoto Johnny’ego”
   a za miesiąc kolejne…Informacja o nich na profilu FB Akademia Młodych Milionerów.
   mój telefon +48 600 745 945

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares