O co walczy amerykański żołnierz, i za co umiera?

Panie Janie,

Dziękuje za mail z adresem  pańskiego blogu www.milionerstwo.pl.

Największą wartością o jaką walczy i za jaką umiera żołnierz amerykański jest dolar jako waluta rezerwowa. Tak długo, jak długo dolar będzie walutą rezerwową, tak długo Ameryka może drukować pieniądze bez obawy o bankructwo. O dolara chodzi, gdy USA  atakuje Iran i o to chodziło przy „demokratyzacji” Iraku, czy Libii. Epidemia wirusa w Chinach stanowi zagadkę jakiej się nie spodziewali ani Amerykanie ani Chińczycy. Oto co napisałem w jednej z moich korespondencji:

To nie Chińczycy wymietli przemysł ze Stanów Zjednoczonych, to jest skutek drogi, jaką wybrała Ameryka. Nasi politycy, poczynając od Nixona wybrali taką drogę w przekonaniu, że „my, Amerykanie jesteśmy stworzeni do pracy intelektualnej (chyba chodziło im o pracę bankową),  zaś czarną robotę przekażemy prostym ludziom z Azji, którzy będą dla nas szyli ubrania i buty itp. Przemysł trzeba złomować, a naszych mechaników przeszkolić na specjalistów od softwaru, aby pracowali w  naszych bankach.”  Okazało się, że „prymitywni”  ludzie z Azji  zaczynają być lepsi od swoich nauczycieli i panów, także w dziedzinach nauk technicznych, fizycznych, matematycznych.

Jednakże w związku z epidemią koronawirusa w Chinach, mamy inną sytuacje. Już w tech chwili Chińczycy pracują na „pół gwizdka”. Wiele fabryk jest pozamykanych. Ich możliwości do ekspansji gospodarczej spadły o 50%. Teraz zacznie brakować  produktów  w amerykańskich i europejskich sklepach K-Mart, Sears, Amazon.com, Walmart, Target,Kohl’s etc których półki są zapełnione w 50% produktami made in China. Ceny podskoczą o połowę. Wojna celna Trumpa stanie sią wojną cieni i straci swe znaczenie.  Cała polityka zagraniczna i ekonomiczna czyli  wzajemna „miłość i wrogość”  pójdzie na śmieci. Ten wirus powinien nauczyć nas pokory, ale czy tak się stanie? Wątpię. W roku 1918 Grypa Hiszpańska zabiła od 20 to 50 milionów ludzi, a zaledwie  20 lat później mieliśmy II Wojnę Światową z około 85 milionów ofiar śmiertelnych.

Pozdrawiam

Dr Jan Czekajewski  (Columbus, Ohio)

Tags: Azja, Chiny, dolar, korona wirus, kryzys, upadek, waluta rezerwowa

Related Posts

Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

0 shares